Connect with Us

Shqipëria dhe Kosova bien në rënditjen e FIFA-s, ja klasifikimi i ri

Kombëtare

Shqipëria dhe Kosova bien në rënditjen e FIFA-s, ja klasifikimi i ri

Publikuar

-

Dy ndeshjet e fundit eliminatore nuk sollën rezultate pozitive, si për Shqipërinë ashtu edhe për Kosovë

Kuqezinjtë si fillim barazuan 2-2 ndaj Andorrës në “Elbasan Arena”, ndërsa më pas u mposhtën nga Franca me rezultatin 2-0 në stadiumin e ri “Air Albania”.

Pikërisht këto rezultate kanë ndikuar edhe në renditjen e përgjithshme të FIFA-s, teksa tashmë Shqipëria renditet në vendin e 66-të, duke humbur një pozicion, nga ai që ndodhej më parë.

Kosova në dy ndeshjet e fundit eliminatore regjistroi dy humbje, teksa u mposht nga Çekia në transfertë dhe nga Anglia në shtëpi. Në këtë mënyrë, tashmë “dardanët” renditen në vendin e 115-të duke humbur një pozicion.

Vendi i parë vazhdon të kryesohet nga Belgjika e ndjekur nga Franca dhe Brazili. Ky klasifikim është në bazë të dy ndeshjeve që u zhvilluan këtë muaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: