Connect with Us

Shtyrja e kampionatit sjell kaos, ja zgjidhja që ka menduar FSHF-ja

Sport

Shtyrja e kampionatit sjell kaos, ja zgjidhja që ka menduar FSHF-ja

Publikuar

-

Shtyrja e kampionatit ka krijuar një kaos sa i përket axhendës që duhet të bëjë FSHF për vazhdimësinë e aktivitetit.

Dy ditë më parë, nisur edhe nga gjendja e jashtëzakonshme që është krijuar pas tërmetit, u vendos që i gjithë aktiviteti për këtë javë të shtyhet.

Ishte parashikuar që java e 14-të të luhej këtë të premte dhe të shtunën e më pas java e 15-të që përkon me derbin, të mërkurën dhe të enjten.

Burime të gazetës në sektorin e garave në FSHF tregojnë se një plan është që ndeshjet e javës së 14-të të luhen të mërkurën dhe të enjten (4- 5 dhjetor).

Nga ana tjetër, java e 15-t të zhvillohet të dielën dhe të hënën (8-9 dhjetor). Gjasat më të mëdha janë që derbi të luhet më 9 dhjetor, ora 20:00, por kjo është thjesht një ide.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE