Connect with Us

Akuza e fortë/ Emery u shkarkua për faj të Xhakës

Premier Liga

Akuza e fortë/ Emery u shkarkua për faj të Xhakës

Publikuar

-

Legjenda e Arsenalit, Charlie Nicholas, beson se arsyeja kryesore që u Unai Emery u shkarkua nga Arsenali është Granit Xhaka. Nicholas beson se rikthimi i Xhakës në formacion, i cili u aktivizua mbrëmë në Europa League ndaj Eintracht Frankfurt, ku Arsenali humbi 1-2, ka ndikuar që trajneri spanjoll të humbë drejtimin dhe besimin e lojtarëve.

“Nuk është befasi shkarkimi i Emery pas ndeshjes se djeshme. Me Xhakën të rikthyer në skuadër, mendoj që spanjolli humbi drejtim dhe besimin. Mendoj që lojtarët gjithashtu humbën besimin tek ai, por nuk është i gjithi faji i tij. Të gjithë kanë pjesën e tyre të fajit për këtë situatë ku ka mbërritur Arsenali”, tha Nicholas.

Në vendin e Emery derisa të zgjidhet trajneri i ri u emërua suedezi Freddie Ljunberg, ish-lojtar i Arsenalit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze është gati të heq dorë nga shërbimet e tij. Mediat angleze raportuan ditën e djeshme se Liverpool e ka marrë vendimin për lojtarin e do të nxirret në merkato. […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE