Connect with Us

Interi planifikon një transferim surprizë, 50 milionë euro për yllin e Realit që ka luajtur vetëm 9 ndeshje

La Liga

Interi planifikon një transferim surprizë, 50 milionë euro për yllin e Realit që ka luajtur vetëm 9 ndeshje

Publikuar

-

Interi ka filluar që tani të lëvizë për merkaton e janarit. “La Repubblica” shkruan se zikaltrit duan me çdo kush të transferojnë në merkaton e janarit James Rodriguez. Kolumbiani nuk ka gjetur hapësirë te Reali pas huazimit 2-vjeçar te Bayerni, ndaj dhe largimi i tij në merkaton e janarit duket i sigurt.

Gjatë merkatos së verës, Napoli ishte shumë afër kolumbiani, por në fund ai zgjodhi të qëndronte te Reali me shpresën për një vend titullari, por deri tani ka luajtur vetëm 9 ndeshje këtë sezon në të gjitha kompeticionet.

Edhe pse nuk është në planet e Zidane, Reali nuk e lë të lirë pa 50 milionë euro. Nuk përjashtohet mundësia që Interi të kërkoi huazimin e tij deri në fund të sezonit me të drejtë blerjeje. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: