Connect with Us

Shokon kampioni i botës/ Neymar? Po i bën m**** të gjithëve te PSG-ja

Sport

Shokon kampioni i botës/ Neymar? Po i bën m**** të gjithëve te PSG-ja

Publikuar

-

Neymar ka qenë shumë afër largimit nga PSG verën e kaluar, por në fund ka qëndruar. Gjithsesi, gjërat mes tij dhe klubit nuk janë përmirësuar.

Braziliani ka zemëruar trajnerin Tuchel për sjelljen e tij gjatë ndërprerjes së kampionatit për ndeshjet e kombëtareve. O’Ney, në fakt, ka shkuar të shikojë Kupën Davis në Madrid te shoku Gerard Pique dhe nuk ka punuar me skuadrën.

Sfida mes Real Madrid dhe PSG-së ka qenë një rast për ta parë përsëri në fushë sulmuesin në atë Spanjë që i mungon shumë. Megjithatë, paraqitja e tij ka qenë zhgënjyese dhe është pasuar nga kritikat e ashpra të Emmanuel Petit, kampion bote me Francën në 1998.

“Luan për vete dhe vetëm për vete. Provoni ta vendosni veten në vendin e shokëve të tij të skuadrës që janë të detyruar të bashkëjetojnë me tekat e këtij tipit, i cili i bën mutin në kokë klubit dhe të gjithë pjesëtarëve të tij… Nuk ka respekt”, ka thënë Petit për RMC Sport.

Ish-kampioni i botës ka folur për ish-yjet me të cilët ka luajtur në karrierën e tij për të shpjeguar më mirë se cilat janë arsyet që e shtyjnë të kritikojë futbollistin brazilian.

Petit e ka krahasuar situatën Neymar-PSG me atë të jetuar personalisht te Franca, kur ishin Zidane dhe Djorkaeff: “E dinim se ishin në gjendje ta fitonin një ndeshje të vetëm, kështu që e pranonim neglizhencën e tyre në aspektin taktik”.

“Bënim punën mbrojtëse që duhej të bënin ata, por e dinim se mund ta fitonim ndeshjen falë një magjie të tyren. Por ky nuk është rasti i Neymar”.

Braziliani është kthyer pas një dëmtimi në kofshë dhe ka luajtur vetëm një pjesë loje kundër Real-it në Bernabeu (e vetmja ndeshje që ka luajtur në këtë Champions). /Telesport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: