Connect with Us

Tifozët e Arsenalit tërbohen edhe më shumë ndaj Xhakës, pas këtij veprimi në fund të ndeshjes së Europa League

Premier Liga

Tifozët e Arsenalit tërbohen edhe më shumë ndaj Xhakës, pas këtij veprimi në fund të ndeshjes së Europa League

Publikuar

-

Pasi u la jashtë për disa ndeshje, Granit Xhaka u rikthye mbrëmë në fushë për Arsenalin në përballjen ndaj Eintracht Frankfurt për Europa League.

Por, veprimi i tij në fund të ndeshjes që u fitua 1-2 nga gjermanët ku përshëndetej dhe qeshte me futbollistët miq, nuk është pritur aspak mirë nga tifozët e Arsenalit.

Këta të fundit kanë reaguar ashpër në rrjetet sociale, madje kanë kërkuar largimin e tij në merkaton e janarit.

“Xhaka i qeshur, largojeni në janar”, “Lojtar i tmerrshëm, duhet të largohet në janar”, kështu ishte një pjesë e mirë e mesazheve të tifozëve të Arsenalit pas këtij takimi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Merret zyrtarisht vendimi për të ardhmen e Premier League

Publikuar

-

Nga

Kthimi i futbollit dhe Ligës Premier tani nuk ka një datë përfundimtare pas takimit të aksionarëve. Fillimisht futbolli në Angli u pezullua deri më 30 prill për shkak të shpërthimit të coronavirusit, por në një deklaratë të re, Liga Premier thotë se edicioni aktuale do të rifillojë vetëm kur të jetë gjithçka e sigurt. Sipas […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Milot Rashica “i shkel syrin” Jurgen Klopp-it

Publikuar

-

Nga

Milot Rashica padyshim që ka bërë hapa të mëdha në karrierën e tij, teksa nga fillimet te Vushtrria, tani luan  për ekipin e madh gjerman të Verder Bremenit. Me skuadrën nga Bundesliga, sulmuesi ka treguar paraqitje të shkëlqyera, ku është një nga lojtarët më të mirë te ekipit. Për këtë arsye, Rashica ia ka dakë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Çmenduria/ Premier League mund të zhvendoset në Kinë

Publikuar

-

Nga

Një klub i Premierligës raportohet se ka parashtruar idenë ekstreme të përfundimi të sezonit aktual në Kinë. Premierliga është në mesin e shumë ligave të Evropës që ka pezulluar kampionatin si shkaku i koronavirusit. Drejtuesit e kësaj lige janë duke u përgatitur që të premten pasdite të mbajnë një video-konferencë, por ka shqetësime se autoritetet […]

LEXO TE PLOTE