Connect with Us

Uzuni e Kastrati shënojnë te Lokomotiva, ja dedikimi prekës për të prekurit nga tërmetet

Kombëtare

Uzuni e Kastrati shënojnë te Lokomotiva, ja dedikimi prekës për të prekurit nga tërmetet

Publikuar

-

Lokomotiva e Zagrebit luan ndeshjen e javës së 17-të në Kroaci ditën e sotme, në shtëpi ndaj Goricës. Pjesa e parë është mbyllur me avantazhin 2-0 të Lokomotivës, dhe dy shqiptarë kanë shënuar të dy golat, për vetëm 60 sekonda.

Sulmuesi i Kosovës, Lirim Kastrati zhbllokoi shifrat në minutën e 40-të, me një goditje rrafsh me tokën. Ky i fundit, teksa shkoi të festonte, nxorri edhe një bluze me flamurin shqiptar, për të treguar mbështetjen për kombin tonë në këto orë të vështira pas tërmetit.

Ndërkohë, veëtm një minutë më pas, golin e dytë e shënoi Myrto Uzuni. Pas një krosimi nga e djathta, Uzuni u gjend i vetëm përballë portierit kundërshtar, dhe shtyu topin në rrjetë për të dyfishuar rezultatin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“100 zogjtë e pulave kundër një luani”, futbollisti i Kombëtares mbështet Albin Kurtin

Publikuar

-

Nga

Mërgim Mavraj ka dalë hapur në mbështeje të Albin Kurtit, kryeministrit në detyrë të Kosovës, qeveria e të cilit u votua kundër në mocionin e mosbesimit disa ditë më parë. Qendërmbrojtësi ka përdorur një nga shprehjet e shumta të këngëtarit Unikkatili. “100 zogj t’pulave kundër 1 LUANI. Me Albinin”, shkruan Mërgim Mavraj, duke shprehur qartësisht […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Futbolli i gjunjëzuar prej Koronavirusit, Bakaj dhuron spektakël në Bjellorusi

Publikuar

-

Nga

E gjithë bota është ndalur, por jo në Bjellorusi, ku jeta vazhdon normalisht dhe futbolli po ashtu, pavarësisht kërcënimit të koronavirusit. Bjellorusët kanë vendosur që të injorojnë rrezikun dhe vazhdojnë jetën normalisht sipas planit të tyre, ku përfshihet edhe futbolli. Ndaj Elis Bakaj ka zbritur përsëri sot në fushën e lojës me Dinamo Brest, për […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kamberi bën falenderimin special dhe largohet nga Skocia

Publikuar

-

Florian Kamberi është kthyer në një kohë shumë të shkurtër në një nga emrat më të vlerësuar në radhët e e Rejnxhërs, me tifozët e kësaj skuadre që duan që ai të qëndrojë edhe në vitin e ardhshëm. Ndaj edhe klubi skocez nuk ka ngurruar që të caktojë pikërisht sulmuesin që ka vendosur të luajë […]

LEXO TE PLOTE