Connect with Us

Atalanta e Gjimshitit kap zonën Champions dhe zhyt në fund “dallandyshet”/ Ndoj luan për 64 minuta

Seria A

Atalanta e Gjimshitit kap zonën Champions dhe zhyt në fund “dallandyshet”/ Ndoj luan për 64 minuta

Publikuar

-

Atalanta ka fituar 0-3 në transfertë ndaj Brescia, për javën e 14-të të Serisë A. Dominim total dhe fitore e pastër për bluzninjtë. Gjimshiti titullar i padiskutueshëm si gjithmonë, në anën tjetër Emanuele Ndoj luaji për 64 minuta.

Golat e takimit u shënuan nga Pasalic 26′, 61′, dhe Ilicic 92′. Pas kësaj fitoreje, Atalanta kap vendin e katërt me 25 pikë, ndërsa Brescia zhytet në fund me vetëm 7 pikë. /CNA.al


Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës aktuale. “Duhet ende ta mendojmë. Futbollistët tanë janë në kontakt mes tyre, por nuk kemi biseduar ende. Por, e mendoj dhe se shumë shpejt edhe ne drejtuesit dhe stafi […]

LEXO TE PLOTE