Connect with Us

Interi ndez ëndrrat e tifozëve, bën gati goditjen e trefishtë në merkato

Seria A

Interi ndez ëndrrat e tifozëve, bën gati goditjen e trefishtë në merkato

Publikuar

-

Interi po mendon që t’i shesë përfundimisht 5 të huazuarit këtë sezon dhe me paratë nga shitja e tyre të transferojë tre emra të mëdhenj.

Icardi është i huazuar te PSG-ja, për të cilin Interi do të përfitojë 70 milionë euro në bazë të marrëveshjes me klubin francez në fund të merkatos së shkuar. Zikaltrit shpesojnë të fitojnë 20 milionë euro nga shitja e Perisic te Bayern, 18 milionë euro nga shitja e Joao Mario te Lokomotiv Moska, 15 milionë euro nga shitja e Radja Nainggolan te Cagliari dhe 25 milionë euro nga shitja e Gabigol, i cili është i huazuar te Flamengo.

Me shitjen e këtyre pesë lojtarëve, Interi pretendon të grumbullojë 148 milionë euro, të cilat do të përdoren për tre transferime “big”. 80 milionë euro për ëndrrën e vjetër të zikaltërve mesfushorin serb të Lazios, Milinkovic-Savic dhe pjesën tjetër për Dejan Kulusevsk që po shkëlqen këtë sezon me Parmën dhe Emerson Palmieri të Chelseas./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE