Connect with Us

Ish-sulmuesi i Romës: Pres të sillni ndihma, do t’i nisim drejt Shqipërisë

Seria A

Ish-sulmuesi i Romës: Pres të sillni ndihma, do t’i nisim drejt Shqipërisë

Publikuar

-

Tërmeti që ka goditur Shqipërinë pak ditë më parë, ka bashkuar shumë kombe në vendin tonë dhe ndihma për Shqipërinë është e pakushtëzuar.

Kosova, Maqedonia, Mali i Zi, Greqia, Italia e jo vetëm i janë bashkuar nismave të shumta për të mbledhur ndihma dhe për t’i sjellë në zonat e goditura nga tërmeti, nga ku mbetën të vdekur me dhjetëra banorë dhe qindra të tjerë të dëmtuar.

Së fundmi, ish-sulmuesi italian i Romës dhe Leçes, Paolo Baldieri ka vendosur që të grumbullojë ndihma për t’i nisur në drejtim të Shqipërisë dhe si falënderim për ata që kontribuojnë, ka hapur lokalin e tij dhe të gjithë do të qerasen me një kafe falas.

Diçka të tillë e ka konfirmuar vetë ish-sulmuesi për të cilin, natyrisht falënderimet shkojnë edhe nga Shqipëria.

“Të enjten dhe të premten kemi organizuar një grumbullim rrobash dhe bazës së nevojshme për t’i dërguar në Shqipëri. Të gjithë ata që duan të marrin pjesë, simbolikisht do t’i ofroj një kafe në shenjë falënderimi te lokali im”, ishte apeli i ish-sulmuesit Baldieri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE