Connect with Us

Juventusi nuk është në “vete”, gati për transferimin më të shtrenjtë në historinë e klubit

Seria A

Juventusi nuk është në “vete”, gati për transferimin më të shtrenjtë në historinë e klubit

Publikuar

-

Sipas medieve italiane, Juventusi ka filluar që tani bisedimet me Man. United për të sjellë në Torino në merkaton e janarit Paul Pogban. Gjatë merkatos së verës, Reali ishte shumë pranë transferimit të yllit francez, por në fund ai zgjodhi të qëndonte në “Old Trafford”.

Por, duke parë situatën aspak të mirë të këtij sezoni, Pogba ka shprehur dëshirën për t’u larguar nga Manchesteri, ndaj dhe Juventusi ka nisur kontaktet me agjentin e lojtarit, Mino Raiola.

“Tuttosport”, media e afërt me Juventusin, pretendon se kampionët e Serisë A janë gati të paguajnë deri në 120 milionë euro për Pogban, gjë që do a bënte atë transferimin më të shtrenjtë në historinë e bardhezinjve. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: