Connect with Us

Shorti i EURO 2020: Përcaktohet ndeshja hapëse

Sport

Shorti i EURO 2020: Përcaktohet ndeshja hapëse

Publikuar

-

Aktualisht është duke u hedhur shorti i Euro 2020. Kombëtaret po mësojnë grupet dhe kundërshtarët. Ndërkohë, është vendosur edhe sfida hapëse e evenimentit më të rëndësishëm europian që do të nisë në qershor të 2020.

Do të jetë sfida mes Italisë dhe Turqisë më datë 12 qershor në orën 21:00, në stadiumin “Olimpico” ajo që do t’i hapë udhë turneut. Italia ka shkëlqyer në këtë fushatë kualifikuese teksa i fitoi të gjitha ndeshjet e grupit ndërsa nga ana tjetër Turqia e cila ishte pjesë e grupit kualifikues së bashku me Shqipërinë, ia doli të kualifikohej si vendi i dytë pas Francës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: