Connect with Us

Sot shorti i Euro 2020, priten grupe ferri dhe përballje të mëdha

Sport

Sot shorti i Euro 2020, priten grupe ferri dhe përballje të mëdha

Publikuar

-

Sot në orën 18:00 në Bukuresht të Rumanisë do të hidhet shorti për Euro 2020, teksa ekipet janë ndarë në 4 vazo dhe presin të zbulojnë sot rivalët.

Ndër rregullat që do të mbahen parasysh gjatë shortit, janë që 6 skuadrat pritëse të fazës së grupeve, nuk duhet të përballen me njëra-tjetrën, ashtu si nuk duhet të përballen në grupe as Rusia e Ukraina, për të shmangur tensionet mes tyre.

Ndarja e skuadrave në vazo dhe rregullorja për shortin ka lënë hapësira të mëdha për të pasur përballje “të nxehta” që në start, ashtu si mund të ketë edhe grupe ferri ku mund të vihen përballë 3 skuadra pretendente për të fituar kompeticionin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: