Connect with Us

A do të largohet në janar?/ Rashica e thotë troç

BundesLiga

A do të largohet në janar?/ Rashica e thotë troç

Publikuar

-

Milot Rashica është në radarin e disa skuadrave, si Schalke dhe Milan, por sulmuesi shqiptar duket mëse i fokusuar tek ekipi i Werder Bremen.

Në takimin e sotëm në transfertë përballë Wolfsburg, sulmuesi dardan shënoi dy gola, duke i dhënë fitoren 2-3 ekipit të tij.

Pas ndeshjes, Rashica u pyet për mbarëvajtjen e këtij takimi, golat e tij dhe një të ardhme të mundshme larg Ëerderit.

“Jam i lumtur këtu dhe më vjen shumë mirë që u rikthyem te fitoret. Jam shumë krenar për këtë skuadër, luftoi deri në fund dhe nuk u dorëzua asnjëherë.

Edhe kur ishim 2-2 dhe minutat ishin drejt fundit, e dinim që mund të shënonim dhe ia dolëm. Shënova dy gola dhe më vjen mirë që arrita të ndihmoj skuadrën.

Luftuam shumë dhe kjo fitore është dhe për tifozët, që ishin fantastikë”, përfundoi Rashica.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Zyrtare/ Bayerni firmos me trajnerin e ri deri në vitin 2023

Publikuar

-

Nga

Nuk ka dyshime, Hansi Flick do të jetë trajneri i Bayernit edhe në vazhdim. Tekniku gjerman ka firmosur kontratë si trajner i parë i Bayern deri në vitin 2023. Lajmi është zyrtarizuar nga vetë klubi bavarez para pak minutash. 55-vjeçari ka fituar besimin e drejtuesve dhe tashmë është zyrtarisht timonier i gjigatëve gjermanë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

UEFA vendos përfundimisht datën kur duhet të kenë përfunduar të gjitha kampionatet

Publikuar

-

Nga

Synimi nga ana e UEFA-s është i qartë. Kampionatet kombëtarë duhen përfunduar, ndërsa dy kompeticionet europiane, Liga e Kampionëve dhe Europa League, do të shqyrtohen në një tjetër moment, atëherë kur edhe udhëtimet e klubeve të jenë të sigurta. Sakaq, në mbledhjen e djeshme, duket se është vendosur edhe një datë limit për përfundimin e […]

LEXO TE PLOTE