Connect with Us

Formula 1: Mbyllet kampionati i këtij sezoni, ja kush e fitoi garën e fundit

Të tjera

Formula 1: Mbyllet kampionati i këtij sezoni, ja kush e fitoi garën e fundit

Publikuar

-

Ka përfunduar edhe gara e fundit në Formula 1, për këtë vit. Një garë mjaft interesante është zhvilluar në pistën e Abu Dhabi, me skuadrat që kërkonin të merrnin pikë vitale nga kjo garë e fundit, garë të cilën e fitoi piloti i Mercedes, Lewis Hamilton.

Piloti holandez, Verstappen e mbylli garën në vendin e dytë, i ndjekur nga Charles Leclerc i Ferrari, që përfundoi në vendin e tretë.

Në këtë garë, Max Verstappen dhe Charles Leclerc kanë zhvilluar një duel interesant për vendin e dytë, duke garuar me njëri-tjetrin thuajse në secilën kthesë të pistës.

Vlen të cekët gjithashtu se Valtteri Bottas pati xhiron më të shpejtë në këtë garë, duke mbyllur në 1:39.715, kurse piloti tjetër i Mercedes, Lewis Hamilton, bëri xhiron e dytë më të shpejtë, me 1:40.008.

Me këtë fitore, Hamilton e mbyll në mënyrën më të mirë këtë vit në Formula 1, me titullin e kampionit që e merr me vete. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Maradona njeriu më i keq që kam takuar”, gjyqtari bën rrëfimin e papritur

Publikuar

-

Nga

Diego Armando Maradona njihet si një nga lojtarët më kontrovers dhe më të talentuar që njeh historia e futbollit. Argjentinasi pati suksese të mëdha me Argjentinën, por ka qenë i vështirë në komunikim me gjyqtarët. Gjyqtari nga Uruguai, Edgardo Kodesal ka folur rreth aventurës që ai pati me Maradonën, duke mos kursyer kritikat për ikonën […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kërcim sensual, moderatorja e njohur sportive duket në superformë (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Daljana Sejdia, gazetarja bukuroshe e programit sportiv “Sport News Plus” në televizionin më të madh informativ “News 24”, përveç stilit dhe klasit që shfaq në studio, shkëlqen edhe jashtë saj. Ajo është gjithashtu shumë aktive në rrjetet sociale, ku ndonëse nuk e ekzagjeron asnjëherë me zhveshjen, mbetet shumë e dashur për fansat. Moderatorja bukuroshe, ka […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Ndeshja historike, kur Messi dhe Maradona luajtën bashkë te i njëjti ekip

Publikuar

-

Nga

Dy legjendat argjentinas, Lionel Mesi dhe Diego Maradona shpesh krahasohen me njëri-tjetrin për spektaklin dhe gjërat e mrekullueshme që kanë bërë në fushën e blertë. Të dy patën rastin të luajnë në të njëjtin ekip në vitin 2005, përkatësisht në me 23 dhjetor. Në stadiumin ‘Ciudad de La Plata’, u zhvillua një ndeshje midis yjeve […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: