Connect with Us

Man. United vazhdon tatëpjetën/ Ekipi i “Dhelprave” është surpriza më e bukur e këtij sezoni

Premier Liga

Man. United vazhdon tatëpjetën/ Ekipi i “Dhelprave” është surpriza më e bukur e këtij sezoni

Publikuar

-

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit të javës së 14-të në Premier League. Në “Old Trafford”, Man. United barazoi 2-2 ndaj Aston Villas. Miqtë shënuan të parët me Grealish 11′, në minutën e 42′ erdhi barazimi i shifrave pas autogolit të Heaton.

Në minutën e 64′, suedezi Lindelof kaloi në avantazh të zotët e shtëpisë, por gëzimi zgjati vetëm 2 minuta, pasi miqtë barazuan me Mings.

Pas kësaj jave, Man. United renditet në vendin e 9 me 18 pikë, ndërsa Aston Villa në vendin e 15 me 15 pikë.

Në “King Poëer Stadium” Leicesteri përmbysi në pjesën e dytë 2-1 Evertonin, pas disavantazhit të pjesës së parë. Miqtë shënuan me brazilianin Richarlison 63′, barazimi i miqve erdhi në minutën e 66′ me Jamie Vardy. Në limitet e kohës shtesë, “Dhelprat” shënuan golin e përmbysjes së madhe me ish-talentin e Man. Cityt, Kelechi Iheanacho.

Pas kësaj jave, Leicester renditet i dyti me 32 pikë, ndërsa Everton në vendin e 17 me 14 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Netflix, muzikë, video-lojëra dhe…/ Ja si po i kalon ditët e izolimit Armando Broja

Publikuar

-

Sulmuesi shqiptar i Chelsea, Armando Broja, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit, ku ka treguar si po i kalon ditët e izolimit në shtëpi. NETFLIX – “Riverdale”. Unë po e shikoj këtë për një kohë të gjatë deri më tani, por është një serial vërtet i mirë, po e shijoj shumë. Çdo […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E gjithë bota në luftë më koronavirusin/ Klopp e ka mendjen te merkato, 80 milionë euro për shokun e Hysajt

Publikuar

-

Fabian Ruiz po shkëlqen me fanellën e Napolit dhe po ndiqet me interes nga dy skuadrat gjigante spanjolle, Real Madrid dhe Barcelona, pro duket se e ardhmja e talentit të “Furia Roja” do të jetë në kampionatin anglez. Kjo pasi atje ka një fans special të mesfushorit 21-vjeçar dhe ai është trajneri i Liverpoolit, Jurgen […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: