Connect with Us

Video: Mustafi vazhdon me gafa, Arsenali e ka harruar prej javësh fitoren

Premier Liga

Video: Mustafi vazhdon me gafa, Arsenali e ka harruar prej javësh fitoren

Publikuar

-

Norwich dhe Arsenal u ndanë në barazim 2-2 në ndeshjen për javën e 14-të të Premier League. Vendasit shënuan të parët me Temmu Pukki 21′, pas devijimit të Mustafit. Miqtë barazuan nga pika e bardhë e penalltisë me Aubameyang 28′.

Në fund të pjesës së parë, Norëich kaloi na avantazh me golin e Cantwell. Në minutën e 57′, “Topçinjtë” barazuan me të përhershmin Aubameyang, pas një rrëmuje në zonë pas goditjes së këndit nga Ozil. Shifrat nuk ndryshuan deri në fund të takimit.

Arsenali ka 6 javë që nuk e njeh fitoren dhe tani renditet në vendin e 8 me 19 pikë, ndërsa Norwich me 11 pikë në vendin e 19-të. Përsa i përket xhakës, ai luajti për 90 minuta të plota këtë takim. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze është gati të heq dorë nga shërbimet e tij. Mediat angleze raportuan ditën e djeshme se Liverpool e ka marrë vendimin për lojtarin e do të nxirret në merkato. […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE