Connect with Us

Flet mbrojtësi grek i Teutës që iu shkatërrua shtëpia, ja deklarata e tij

Sport

Flet mbrojtësi grek i Teutës që iu shkatërrua shtëpia, ja deklarata e tij

Publikuar

-

Tërmeti që goditi Shqipërinë mëngjesin e së martës la pasoja të mëdha në Durrës pasi në qytetin bregdetar ishte epiqendra. Një nga ata që e pësoi keq ishte edhe lojtari i Teutës, Aleksandros Kuros. Mbrojtësi grek nuk kishte qenë në shtëpinë e tij në momentin e tërmetit, ndërsa kur ishte kthyer për të marrë pasaportën dhe sende personale pa se shtëpia e tij kishte dëmtime të mëdha.

Teksa, për t’u ngjitur në banesë iu desh të kacavirrej deri në katin e katërt. Për t’u larguar nga paniku, Kuros vendosi të largohej në Greqi, mirëpo tashmë pas ndërprerjes, kampionati bëhet gati për të rifilluar këtë fundjavë.

Kështu, mbrojtësit do t’i duhet të kthehet ndërsa me anë të një postimi në Instagram, Kuros jep mesazhin se tashmë duhet të bëhen të fortë dhe të qëndrojnë përsëri në këmbë, pasi stuhia ka kaluar. “ Shpresoj që të mos jetoni më kurrë me të gjitha ato që kanë përjetuar disa prej nesh pas tërmetit vdekjeprurës. Stuhia ka kaluar dhe ne duhet të qëndrojmë përsëri në këmbë dhe të merremi me të gjithë këtë situatë po aq të vështirë sa është!”, ishin fjalët e Kuros.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbetet pezull vetëm data e Superligës shqiptare, ja skenari më pozitiv i gjithë Europës

Publikuar

-

Nga

Shqipëria duket se po e vendos në kontroll disi gjendjen sa i përket Koronavirusit. Në dy ditët e fundit ka pasur një ulje të ndjeshme të numrit të të infektuarve, ndërsa fatmirësisht po dalin edhe shumë pacientë të shtruar nga spitali. Sipas asaj që vetë do të shprehte kryeministri Edi Rama, Shqipëria do të hap […]

LEXO TE PLOTE

Sport

VIDEO/ Bruno Dita i “nxjerr bojën” ish-futbollistit të Skënderbeut, publikon videon duke luajtur… tallava

Publikuar

-

Nga

Bruno Dita në “Instagramin” e tij po mundohet çdo ditë të na e ngrejë sadopak humborin duke postuar herë pas here video mjaft interesante. Ditën e sotme mbrojtësi ka gjetur një video nga arkiva, kur ish-mbrojtësi i Skënderbeut, Kaba Sambu shijonte dhe kërcente pak tallava nga Shqipëria. Mbrojtësi ka kaluar dy sezone te Skënderbeu, ku […]

LEXO TE PLOTE