Connect with Us

Kanë një arsye të madhe për të festuar, lojtarët e Interit darkojnë së bashku

Seria A

Kanë një arsye të madhe për të festuar, lojtarët e Interit darkojnë së bashku

Publikuar

-

Interi mposhti Spalin 2-1 dje pasdite, falë një dopiete të Lautaro Martinez dhe mori kreun e renditjes në kampionatin italian, duke përfituar edhe nga hapi fals i Juventusit, që u ndal në barazim 2-2 nga Sassuolo në “Allianz Stadium”.

Si një grup i vërtetë, me lojtarë që sakrifikojnë gjithçka për njëri-tjetrin dhe skuadrën në fushë, futbollistët e Interit po shfaqen po kaq të bashkuar edhe jashtë fushës së lojës, gjë që u pa qartë edhe në përfundim të takimit të djeshëm.

Kështu të gjithë futbollistët zikaltër u mblodhën mbrëmë për të darkuar bashkë dhe për të festuar ngjitjen në vendin e parë, si dhe për t’u dhënë një sinjal kundërshtarëve se ata janë gjithmonë bashkë dhe gati të synojnë objektiva madhorë.

Kjo nuk është hera e parë që futbollistët zikaltër mblidhen për të darkuar me njëri-tjetrin ,pasi një veprim të ngjashëm e kanë bërë edhe pak ditë para startit të sezonit në Milano.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: