Connect with Us

Messi i shënoi në minutat e fundit, Diego Simeone habit tifozët me reagimin e tij (video)

La Liga

Messi i shënoi në minutat e fundit, Diego Simeone habit tifozët me reagimin e tij (video)

Publikuar

-

Kur të gjithë prisnin që ndeshja mes Atletico Madridit dhe Barcelonës të përfundonte 0-0, Leo Messi mendoi ndryshe. Argjentinasi realizoi një tjetër nga kryeveprat e tij pesë minuta para fundit, duke i dhënë katalanasve tre pikë të arta në një fushë të vështirë si ajo e “ëanda Metropolitano”.

Në anën tjetër, reagimi i Diego Simeones për golin e “pleshtit” po bën xhiron e botës. “El Cholo” iu bëri thirrje lojtarëve të tij ta ndalnin me çdo mënyrë Messin, madje edhe ta pengonin atë, por nuk kishte gjë që e ndalte Messin. Pas golit, edhe Simeone u detyrua të duartrokiste magjinë e Messit, nuk kishte çfarë të bënte tjetër. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

E thotë Ronaldinho/ Messi nuk është më i miri në historinë e futbollit

Publikuar

-

Legjenda e Brazilit dhe Barcelonës, Ronaldinho, mendon se Messi nuk është më i miri në historinë e futbollit. Braziliani e njeh mirë Leon pasi ka luajtur me të te Barcelona dhe mendon se ai nuk është më i miri në histori, por është më i miri i epokës së tij. “Nuk më pëlqejnë krahasimet sepse […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Ylli i Chelseas flet troç/ E dashuroj Barcelonën, shpresoj të…

Publikuar

-

Chelsea mposhti 2-1 Lille të martën në mbrëmje dhe u kualifikua mes 16 skuadrave më të mirë në Champions League. Pedro la Barcelonën 5 vite më parë për të vijuar karrierën në “Stamford Bridge”. Kontrata me ekipin londinez përfundon në fund të këtij sezoni. 32-vjeçari ofensiv është shumë i lidhur me klubin katalanas dhe ëndërron […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Realit i soset durimi, planifikon të heq qafe blerjen e bujshme të verës

Publikuar

-

Real Madridi e ka kaluar plotësisht periudhën e vështirë të fillimsezonit dhe po bind me lojë e me gola. I vetmi zhgënjim te “Los Blancos” mund të quhet Luka Jovic, sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro në verë dhe që në Madrid shihet si dështim total. Në 291 minuta të luajtura ka shënuar […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Refuzon rinovimin me Bayernin, ylli i madh pret telefonatën e Barcelonës

Publikuar

-

Thiago Alcantara dëshiron të rikthehet në Spanjë. Mesfushori i Bayernit të Mynihut u largua në vitin 2013 nga radhët e Barcelonës për t’u transferuar tek klubi gjerman. Paraqitjet e tij kanë qenë pozitive, duke fituar plot 6 herë titullin kampion në Bundesligë. Me sa duket, Alcantara tashmë kërkon t’i japë lamtumirën Bayernit dhe kërkon të […]

LEXO TE PLOTE