Connect with Us

Topi i Artë: Ja 20 yjet e mëdhenj që nuk e kanë fituar kurrë këtë trofe

Sport

Topi i Artë: Ja 20 yjet e mëdhenj që nuk e kanë fituar kurrë këtë trofe

Publikuar

-

Sot në mbremje do të shpallet fituesi i “Topit të Artë” për këtë vit. Nëse nuk ka surpriza, Leo Messi do të marrë për herë të gjashtë në karrierën e tij trofeun më të rëndësishëm individual.

Në dekadën e fundit ky trofe ka qenë “pronë” e dyshes Messi-Ronaldo, përveçse vitin e kaluar ku shkoi për Luka Modric.

Edhe pse mund ta kenë merituar atë, shumë legjenda nuk kanë arritur dot ta fitojnë. Duke filluar nga Baresi & Maldini te Xavi dhe Iniesta. Më poshtë po njohim me 20 legjendat që nuk arritën dot të fitonin “Topin e Artë”.

1- Franco Baresi
2- Paolo Maldini
3- Ferenc Puskas
4- Bernd Schuster
5- Dennis Bergkamp
6- Eric Cantona
7- Gianluigi Buffon
8- Iker Casillas
9- Alessandro Del Piero
10- Steven Gerrard
11- Ryan Giggs
12- Thierry Henry
13- Andres Iniesta
14- Frank Lampard
15- Andrea Pirlo
16- Carles Puyol
17- Raul Gonzalez
18- Roberto Carlos
19- Francesco Totti
20- Xavi Hernandez

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: