Connect with Us

Topi i Artë për femra: Shqiptarja nuk ia del dot, e fiton ajo që ia bëri tetë me dy Donald Trumpit

Sport

Topi i Artë për femra: Shqiptarja nuk ia del dot, e fiton ajo që ia bëri tetë me dy Donald Trumpit

Publikuar

-

Megan Rapinoe është lojtarja më e mirë në botë për vitin 2019. Amerikania ka fituar “Topin e Artë” për femra në ceremoninë madhështore që po mbahet tani në Paris.

34-vjeçarja me rolin e kapitenes shkëlqeu në Kupën e Botës për femra që u mbajt verën e kaluar dhe që u fitua nga SHBA-ja. Rapinoe do mbahet mend edhe per debatet e shumta me presidentin Donald Trump, pas deklaratave të këtij të fundit kundër futbollisteve homoseksuale.

Ajo doli publikisht kundër Trump dhe ia tha në sy të të gjithëve të gjitha ato që mendonte jo vetëm për çështjen e homoseksualizmit, por edhe për çështje të tjera dhe se ishte fare e pakënaqur me mënyrën si po qeveriste.

Rapinoe nuk ishte e pranishme në ceremoni, por i falënderoi të gjithë për çmimin e fituar përmes një video-mesazhi.

Në garë për “Topin e Artë” për femra ishte edhe shqiptarja që luan me Suedinë, Kosovare Asllani. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Lerda ndryshon skemë, ja si do luajë Partizani sonte në derbi

Publikuar

-

Nga

Partizani vjen me mungesa me peshë në derbi, por ajo që habit në të tilla raste është qëndrimi i trajnerit Franko Lerda, i cili nuk i përmend si alibi, ndonëse nuk ka tre titullarë në dispozicion. Edhe gjatë konferencës së djeshme, italiani pohoi se llogaritë i bën vetëm me grupin që ka në dispozicion dhe […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Europa League: 32 ekipet e kualifikuara/ Ja data dhe ora kur do të hidhet shorti

Publikuar

-

Janë mbyllur dje ndeshjet e fundit të grupeve në Europa League. Nga 12 grupe, dy të parat kanë prerë biletën për në raundin e 1/16-ve. Këtyre 24 ekipeve u janë shtuar dhe 8 ekipet që vijnë nga vendet e trea nga grupet e Champions League. Shorti për raundin e 1/16 do të hidhet ditën e […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Artan Hoxha: Tifozët e Tiranës më kërkojnë bileta mua, ja kanë lënë vetëm një pike që t’i shesë

Publikuar

-

Nga

Në pritje të derbit të kryeqytetit, në studio televizive është duke u diskutuar mbi pritshmërinë e kësaj supersfide. Gazetari i njohur Artan Hoxha është i ftuar në studion e “Pressing”, në ABC News, i cili ka folur mbi disa prej problematikave të kësaj sfide. “Që në momentin kur ka nisur shitja e biletave, deri sot […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

E bujshme/ Interi prenoton dy futbollistët shqiptarë për merkaton

Publikuar

-

Nga

Pasditen e djeshme në selinë e Interit është zhvilluar një takim merkatoje mes drejtuesve zikaltër dhe Mauricio Setit, presidentit të Veronës. Një takim, siç raportojnë mediat italiane, ku është folur për disa asete të klubit verdheblu, që kanë përfunduar në radarët interistë gjatë kohëve të fundit. U fol mbi të gjitha për Sofian Amrabat, i […]

LEXO TE PLOTE