Connect with Us

ZYRTARE: Leo Messi fiton Topin e Artë, ja renditja e plotë

La Liga

ZYRTARE: Leo Messi fiton Topin e Artë, ja renditja e plotë

Publikuar

-

Ajo që dihej prej disa ditësh, tashmë konfirmohet edhe zyrtarisht. Lionel Messi fiton Topin e Artë për vitin 2019. Argjentinasi e fiton këtë trofe për herë të gjashtë në karrierën e tij, duke u bërë kështu futbollisti me më shumë Topa të Artë të fituar, pas tij vjen Ronaldo me 5.

Edhe pse nuk fitoi dot Championsin me Barcelonën dhe Kupën e Amerikës me Argjentinën, 2019-ta ka qenë një vit i jashtëzakonshëm për “Pleshtin”.

Në vend të dytë u rendit Virgil van Dijk, i treti Cristiano Ronaldo dhe i katërti Sadio Mane.

1. Lionel Messi 🏆
2. Virgil Van Dijk 🥈
3. Cristiano Ronaldo 🥉
4. Sadio Mané
5. Mohamed Salah
6. Kylian Mbappé
7. Alisson Becker
8. Robert Lewandowski
9. Bernardo Silva
10. Riyad Mahrez

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

E thotë Ronaldinho/ Messi nuk është më i miri në historinë e futbollit

Publikuar

-

Legjenda e Brazilit dhe Barcelonës, Ronaldinho, mendon se Messi nuk është më i miri në historinë e futbollit. Braziliani e njeh mirë Leon pasi ka luajtur me të te Barcelona dhe mendon se ai nuk është më i miri në histori, por është më i miri i epokës së tij. “Nuk më pëlqejnë krahasimet sepse […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Ylli i Chelseas flet troç/ E dashuroj Barcelonën, shpresoj të…

Publikuar

-

Chelsea mposhti 2-1 Lille të martën në mbrëmje dhe u kualifikua mes 16 skuadrave më të mirë në Champions League. Pedro la Barcelonën 5 vite më parë për të vijuar karrierën në “Stamford Bridge”. Kontrata me ekipin londinez përfundon në fund të këtij sezoni. 32-vjeçari ofensiv është shumë i lidhur me klubin katalanas dhe ëndërron […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Realit i soset durimi, planifikon të heq qafe blerjen e bujshme të verës

Publikuar

-

Real Madridi e ka kaluar plotësisht periudhën e vështirë të fillimsezonit dhe po bind me lojë e me gola. I vetmi zhgënjim te “Los Blancos” mund të quhet Luka Jovic, sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro në verë dhe që në Madrid shihet si dështim total. Në 291 minuta të luajtura ka shënuar […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Refuzon rinovimin me Bayernin, ylli i madh pret telefonatën e Barcelonës

Publikuar

-

Thiago Alcantara dëshiron të rikthehet në Spanjë. Mesfushori i Bayernit të Mynihut u largua në vitin 2013 nga radhët e Barcelonës për t’u transferuar tek klubi gjerman. Paraqitjet e tij kanë qenë pozitive, duke fituar plot 6 herë titullin kampion në Bundesligë. Me sa duket, Alcantara tashmë kërkon t’i japë lamtumirën Bayernit dhe kërkon të […]

LEXO TE PLOTE