Connect with Us

Conte bëhet me dhimbje koke, futbollisti i njohur mbetet jashtë ‘finales’ ndaj Barcelonës

Seria A

Conte bëhet me dhimbje koke, futbollisti i njohur mbetet jashtë ‘finales’ ndaj Barcelonës

Publikuar

-

Lajme aspak të mira për Conten dhe Interin. Roberto Gagliardini, i cili la fushën e lojës i dmëtuar në ndeshjen e fundit ndaj Spal, zyrtarisht do të mungojë për më shumë se dy javë. Kjo do të thotë që ai nuk do të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Romës në këtë fundjavë, por sidomos atë ndaj Barcelonës, e cila ka rëndësinë e një finaleje, pasi Interit i duhet me patjetër fitorja për të kualifikuar për në fazën tjetër.

Përveçse Gagliardinit, Conte duhet të bëjë edhe pa “xhuxhin” magjik, Stefano Sensi, i cili ka disa javë që qëndron jashtë fushave të lojës i dëmtuar, po ashtu edhe pa Nicolo Barellan, i cili pritet të rikthehet në janar.

Tani zikaltërve iu ka mbetur të shpresojnë që të mos kenë dëmtime të tjera gjatë këtyre ditëve, pasi dy sfidat e ardhshme janë tepër të rëndësishme për fatin e gjithë sezonit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: