Connect with Us

E duan shumë ekipe, Werder Bremen i vendos çmim të frikshëm Rashicës

BundesLiga

E duan shumë ekipe, Werder Bremen i vendos çmim të frikshëm Rashicës

Publikuar

-

Milot Rashica po shkëlqen këtë sezon me Werder Bremen. Në ndeshjen e fundit në Bundesligë, Rashica i dha fitoren 2-3 ekipit të tij me dy gola ndaj Wolfsburg.

23-vjeçari ka zgjuar interesin e shumë klubeve, të cilat do të tentojnë ta transferojnë atë në merkaton e janarit. Kohët e fundit kanë dalë në skenë emrat e Dortmundit dhe Milanit, por deri tani nuk ka hapa konkretë.

Duke parë cilësinë dhe aftësinë e yllit të Kosovës, sipas asaj që raporton “Bild”, Bremeni i ka vendosur atij një çmim prej 40-50 milionë eurosh, për çdo ekip që është i interesuar.

Kujtojmë se Rashica u transferua në janarin e vitit 2018 nga Vitesse te klubi i Bundesligës për 7 milionë euro, ndërsa tani çmimi i tij është shumëfishuar. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: