Connect with Us

Ja çfarë i tha ylli i Realit Messit në ceremoninë e Topit të Artë

La Liga

Ja çfarë i tha ylli i Realit Messit në ceremoninë e Topit të Artë

Publikuar

-

Luka Modric ishte ai që i dorëzoi mbrëmë Leo Messit trofeun e Topit të Artë.

Kroati e fitoi këtë trofe një vit më parë pas suksesit me Realin dhe arritjen në finalen e Botërorit me Kroacinë, ndërsa mbrëmë ishte i pranishëm në ceremoni ku i dorëzoi trofeun rivalit ë madh të tij, Leo Messit.

Mediet kanë zbuluar fjalët që ylli i Realit i tha argjeninasit në momentin e dorëzimit të trofeut.

“Urime Leo, ti e meriton”, ishin fjalët e Modric. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Skandali i radhës/ Policia zbarkon në dyert e Malagës, Sadiku e Bare drejt largimit

Publikuar

-

Nga

Skandali i videos erotike të ishtrajnerit është vetëm një anë e medaljes në situatën e Malagës. Pasi ana tjetër, është një skandal që ka prekur presidentin dhe djemtë e tij. Mediat spanjolle kanë bërë me dije se dje në zyrat e klubit ku luajnë dy lojtarët e Kombëtares, Armando Sadiku dhe Keidi Bare, ka mësyrë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Barça shmang turpërimin, triumfon në sekondat e fundit ndaj ekipit anonim

Publikuar

-

Nga

Barcelona vuajti jo pak për të mposhtur një ekip të divizionit të tretë të futbollit spanjoll në Kupën e Mbretit. UD Ibiza-Eivissa realizoi një nisje fantastike dhe gjeti golin në minutën e nëntë. Pep Caballe festoi gjatë golin që nuk do e harrojë kurrë, njësoj si tifozët e ekipit të vogël. Trajneri Setien kishte lënë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Video: Barcelona ndëshkohet brenda 9 minutash nga ekipi i Kategorisë së Tretë/ Stadiumi merr “flakë”

Publikuar

-

Në Spanjë luhen sot ndeshjet e Kupës së Mbretit. Surpriza e vërtetë vjen nga ndeshja mes Ibiza, ekip i Kategorisë së Tretë në Spanjë dhe Barcelonës. Vendasit kanë gjetur golin pas 9 minutash lojë, pas një aksioni shumë të bukur, që u finalizua me sukses nga Perez Mateo. Pas këtij goli, i gjithë stadiumi shpërtheu […]

LEXO TE PLOTE