Connect with Us

Ndeshja në Francë ndërpritet për një arsye të çuditshme

Sport

Ndeshja në Francë ndërpritet për një arsye të çuditshme

Publikuar

-

Ajo që ka ndodhur në takimin mes Bordeaux dhe Nimes është absurde. Bordi drejtues i Bordeaux nuk ka lejuar që tifozët ultras të futen në stadium me banderola ofenduese ndaj bordit dhe presidencës së klubit. Tifozët nuk kanë kontestuar fillimisht dhe janë futur në stadium.

Ndeshja filloi, por në minutën e 10-të, gjithçka doli jashtë kontrollit. Ultrasit u futën në fushë dhe kërkonin që me dhunë të flisnin me disa nga anëtarët e bordit drejtues, që ishin të pranishëm në tribunën VIP.

Forcat e sigurimit arritën të neutralizonin turmën e madhe, por ultrasit nuk largoheshin pa folur me bordin drejtues. Këta të fundit vendosën që t’iu rikthenin banderolat e tyre dhe ultrasit do të rikthehen në vendet e tyre. E pabesueshme!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Europa League: 32 ekipet e kualifikuara/ Ja data dhe ora kur do të hidhet shorti

Publikuar

-

Janë mbyllur dje ndeshjet e fundit të grupeve në Europa League. Nga 12 grupe, dy të parat kanë prerë biletën për në raundin e 1/16-ve. Këtyre 24 ekipeve u janë shtuar dhe 8 ekipet që vijnë nga vendet e trea nga grupet e Champions League. Shorti për raundin e 1/16 do të hidhet ditën e […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Artan Hoxha: Tifozët e Tiranës më kërkojnë bileta mua, ja kanë lënë vetëm një pike që t’i shesë

Publikuar

-

Nga

Në pritje të derbit të kryeqytetit, në studio televizive është duke u diskutuar mbi pritshmërinë e kësaj supersfide. Gazetari i njohur Artan Hoxha është i ftuar në studion e “Pressing”, në ABC News, i cili ka folur mbi disa prej problematikave të kësaj sfide. “Që në momentin kur ka nisur shitja e biletave, deri sot […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

E bujshme/ Interi prenoton dy futbollistët shqiptarë për merkaton

Publikuar

-

Nga

Pasditen e djeshme në selinë e Interit është zhvilluar një takim merkatoje mes drejtuesve zikaltër dhe Mauricio Setit, presidentit të Veronës. Një takim, siç raportojnë mediat italiane, ku është folur për disa asete të klubit verdheblu, që kanë përfunduar në radarët interistë gjatë kohëve të fundit. U fol mbi të gjitha për Sofian Amrabat, i […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E thotë Ronaldinho/ Messi nuk është më i miri në historinë e futbollit

Publikuar

-

Legjenda e Brazilit dhe Barcelonës, Ronaldinho, mendon se Messi nuk është më i miri në historinë e futbollit. Braziliani e njeh mirë Leon pasi ka luajtur me të te Barcelona dhe mendon se ai nuk është më i miri në histori, por është më i miri i epokës së tij. “Nuk më pëlqejnë krahasimet sepse […]

LEXO TE PLOTE