Connect with Us

Sytë te merkatoja, ja 3 lojtarët e Skënderbeut që kërkohen nga ekipet e huaja

Sport

Sytë te merkatoja, ja 3 lojtarët e Skënderbeut që kërkohen nga ekipet e huaja

Publikuar

-

Skënderbeu ka plot tre lojtarë të përfshirë në vorbullën e merkatos dhe pritshmëritë e klubit bardhekuq në këtë moment janë mjaft të mëdha për të përfituar një shumë të konsiderueshme financiare nga lëvizjet e tyre.

Veç Gripshit i cili duket se po vëzhgohet me kujdesa nga ana e Teplices në kampionatin çek të futbollit janë edhe Dejvi Bregu dhe Jorgo Pëllumbi që vazhdojnë prej kohësh të kenë interesim konkret nga klube të huaja.

Burime të sigurta pranë klubit bënë me dije se në adresë të këtyre tre futbollistëve kanë ardhur interesime konkrete qoftë nga ekipe të Ballkanit ashtu edhe nga Europa qendrore që shprehin interes për shërbimet e lojtarëve në fjalë.

Skënderbeu në këto momemte është duke vlerësuar gjithçka që ka të bëjë me këto interesime por duhet pranuar gjithashtu se në momentet që flasim nuk ka një ofertë konkrete por palët janë në bisedime e sipër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Europa League: 32 ekipet e kualifikuara/ Ja data dhe ora kur do të hidhet shorti

Publikuar

-

Janë mbyllur dje ndeshjet e fundit të grupeve në Europa League. Nga 12 grupe, dy të parat kanë prerë biletën për në raundin e 1/16-ve. Këtyre 24 ekipeve u janë shtuar dhe 8 ekipet që vijnë nga vendet e trea nga grupet e Champions League. Shorti për raundin e 1/16 do të hidhet ditën e […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Artan Hoxha: Tifozët e Tiranës më kërkojnë bileta mua, ja kanë lënë vetëm një pike që t’i shesë

Publikuar

-

Nga

Në pritje të derbit të kryeqytetit, në studio televizive është duke u diskutuar mbi pritshmërinë e kësaj supersfide. Gazetari i njohur Artan Hoxha është i ftuar në studion e “Pressing”, në ABC News, i cili ka folur mbi disa prej problematikave të kësaj sfide. “Që në momentin kur ka nisur shitja e biletave, deri sot […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

E bujshme/ Interi prenoton dy futbollistët shqiptarë për merkaton

Publikuar

-

Nga

Pasditen e djeshme në selinë e Interit është zhvilluar një takim merkatoje mes drejtuesve zikaltër dhe Mauricio Setit, presidentit të Veronës. Një takim, siç raportojnë mediat italiane, ku është folur për disa asete të klubit verdheblu, që kanë përfunduar në radarët interistë gjatë kohëve të fundit. U fol mbi të gjitha për Sofian Amrabat, i […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E thotë Ronaldinho/ Messi nuk është më i miri në historinë e futbollit

Publikuar

-

Legjenda e Brazilit dhe Barcelonës, Ronaldinho, mendon se Messi nuk është më i miri në historinë e futbollit. Braziliani e njeh mirë Leon pasi ka luajtur me të te Barcelona dhe mendon se ai nuk është më i miri në histori, por është më i miri i epokës së tij. “Nuk më pëlqejnë krahasimet sepse […]

LEXO TE PLOTE