Connect with Us

Kampioni i botës e zbulon pas shumë vitesh ngjarjen e rëndë, ja çfarë i ka ndodhur në dhomat e zhveshjes te Barça

La Liga

Kampioni i botës e zbulon pas shumë vitesh ngjarjen e rëndë, ja çfarë i ka ndodhur në dhomat e zhveshjes te Barça

Publikuar

-

Emmanuel Petit ka luajtur me fanellën e Barcelonës për një sezon por në dhomat e zhveshjes në “Camp Nou” ka kaluar shumë peripeci.

Ish-ylli francez ka habitur opinion sportiv me komentet e tij për “RMC Radio”.

“Kam vuajtur nga racizmi në dhomat e zhveshjes tek Barcelona. Mund të tingëllojë çudi, por ka ndodhur shpesh herë edhe pse disa lojtarë të caktuar e bënin shpesh”, tha Petit.

Petit e kaloi shumicën e karrierës tek Monaco, skuadrën e vetme franceze për të cilën luajti, si dhe luajti me fanellën e Arsenal, Barcelonës dhe Chelsea. Ai u pensionua në moshën 33-vjeçare, duke i dhënë fund një karriere plot sukses dhe përvojë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: