Connect with Us

Njëri më i mirë se tjetri/ Real Madrid shënjestron 3 super lojtarë për sezonin e ri

La Liga

Njëri më i mirë se tjetri/ Real Madrid shënjestron 3 super lojtarë për sezonin e ri

Publikuar

-

Sipas “Marca”, Real Madrid është duke monituar 3 super lojtarë me qëllim për t’i transferuar gjatë merkatos së janarit ose atë të verës.

I pari në listë është Christian Eriksen i Tottenhamit. Danezit i mbaron kontrat në qershor të vitit 2020 me klubin londinez dhe nuk ka pranuar rinovimin. Ai mund të largohet falas në fund të këtij sezoni, ose me një shifër rreth 30 milionë euro në merkaton e janarit. Vlera e tij është rreth 80 milionë euro, por Tottenhami do të kënaqej edhe me më pak, duke qenë se në fund të sezonit ai do të largohet me parametra zero.

Dy të tjerët janë Fabian Ruiz i Napolit dhe Donny van de Beek i Ajaxit. Për spanjollin e Napolit në garë është edhe Barcelona, në anën tjetër De Laurentiis ka kërkuar jo më pak se 60 milionë euro për ta lënë të lirë yllin e tij.

Përsa i përket yllit të Ajaxit, Reali ishtë shumë pranë transferimit të tij gjatë merkatos së kaluar, por mesa duket konkretizimi i marrëveshjes do të bëhet në janar ose në fund të këtij sezoni. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Bare flet nga izolimi/ E prisja me padurim ftesën nga Kombëtarja, kam oferta

Publikuar

-

Tradita e fierakëve në Kombëtare vazhdon edhe me dyshen, Odise Roshi dhe Keidi Bare. Ky i fundit shihet si një e ardhme e mesfushës kuqezi. Bare, në një pronocnim që ka dhënë për “Supersport”, në emisionin “Fun Zone”, ka pohuar: “Unë jam një tip që rri zakonisht në shtëpi pas stërvitjes. Tani jemi si një […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Koronavirusit nuk i shpëton as Barcelona, zbulohet rasti i parë

Publikuar

-

Zbulohet rasti i parë i pozitivitetit me Koronavirus në shtëpinë e Barcelonës. Në fakt, nuk bëhet fjalë për ndonjë futbollist, por për Ramon Canal, menaxherin e stafit mjekësor të klubit “blaugrana”. Drejtuesit e Barcelonës kanë dhënë urdhër që të izolohen dhe të bëjnë testin të gjithë ata punonjës të klubit që kanë patur kontakte me […]

LEXO TE PLOTE