Connect with Us

Operohet kampioni i botës, do të mungojë për 3 muaj/ Juve tërheq nga shitja të padëshiruarin

Seria A

Operohet kampioni i botës, do të mungojë për 3 muaj/ Juve tërheq nga shitja të padëshiruarin

Publikuar

-

Sami Khedira ka kaluar me sukses operacionin në gjurin e majtë, të cilit i është nënshtruar këtë mërkurë.

Tashmë mesfushori i Juventusit do të fillojë fazën e rikuperimit, që sipas mediave italiane do të zgjasë rreth 3 muaj.

Duke parë fazën e rikuperimit të Khediras, i cili pritet të rikthehet në fund të shkurtit ose në fillim të muajit mars, drejtuesit e kampionëve të Italisë pritet të heqin nga merkato mesfushorin tjetër gjerman Emre Can, i cili nuk ka gjetur shumë hapësira gjatë kësaj periudhe dhe kërkon largimin.

Por me dëmtimin e bashkëkombasit të tij, Can do të ketë më shumë minuta dhe pritet që Juventusi të refuzojë çdo ofertë që do të vijë në drejtim të tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: