Connect with Us

Rrokadë trajnerësh/ Ancelotti braktis Napolin, i del emri tek ekipi i milionave

Seria A

Rrokadë trajnerësh/ Ancelotti braktis Napolin, i del emri tek ekipi i milionave

Publikuar

-

Tashmë nuk ka më dyshime se Carlo Ancelotti është në sezonin e tij të fundit te Napoli. Madje, ai mund të largohet pa përfunduar ende sezoni duke parë ecurinë e rezultateve aspak pozitive në Serie A dhe mbi të gjitha problemet disiplinore brenda grupit të lojtarëve.

“Foot Mercato” shkruan sot se tekniku 60-vjeçar do të rikthehet te PSG-ja, për të zëvendësuar Thomas Tuchel. Trajneri gjerman pritet të marrë drejtimin e Bayernit në sezonin e ri.

Ancelotti ka drejtuar PSG-në për dy sezone 2011-2013, por nuk arriti dot të fitonte Championsin dhe më pas u largua për te Reali. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: