Connect with Us

Situata pas tërmeteve, ja gjendja e stadiumit “Air Albania” nga dëmtimet strukturore

Kombëtare

Situata pas tërmeteve, ja gjendja e stadiumit “Air Albania” nga dëmtimet strukturore

Publikuar

-

Tërmeti i datës 26 nëntor solli pasoja negative për Shqipërinë. Veç frikës legjitime dhe dëmëve materiale, tragjedia la pas 51 viktima. Të shumtë ishin klubet sportive dhe lojtarët e njohur që u solidarizuan me Shqipërinë.

Federata Shqiptare e Futbollit shtyu kampionatin me një javë, si pasojë e situatës. Menjëherë pas qetësimit, specialistë të FSHF-së kanë vërshuar drejt impianteve sportive në shumicën e vendit.

Vëmendja kryesore është vendosur te zonat e prekura dhe kryesisht në Durrës, aty ku dhe pasojat e tërmetit ishin më të mëdha.

Stadiumi “Niko Dovana” në Durrës dhe “Selman Stërmasi” në kryeqytet nuk kanë pasur asnjë dëmtim strukturor, çka fton në këtë mënyrë që të zhvillohet aktiviteti normalisht në fundjavë.

Megjithëse këtë javë nuk do të luhet asnjë ndeshje në impiantin e inauguruar disa javë më parë, ekspertët e FSHF-së kanë inspektuar edhe stadiumin e ri “Air Albania”, në të cilin nuk është gjetur asnjë problem, shkruan “Newsport.al”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: