Connect with Us

Tare do me ç’do kusht Muriqin te Lazio, ofron mbrojtësin shqiptar për shërbimet e tij

Sport

Tare do me ç’do kusht Muriqin te Lazio, ofron mbrojtësin shqiptar për shërbimet e tij

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Lacios kërkon të plotësojë me patjetër nevojën e trajnerit Simone Inzagi për një sulmues. Tekniku i bardhekaltërve ka shprehur dëshirën të ketë një tjetër alternativë përveç Imobiles dhe i preferuari është pikërisht Vedat Muriqi.

Në këtë mënyrë, Tare është angazhuar për të bindur klubin e Fenerbahçes, e cila disponon kartonin e lojtarit të përfaqësueses së Kosovës, të ulë çmimin. Turqit të cilët e transferuan këtë verë Muriqin për shumën e 3 milionë eurove, duke njohur cilësitë dhe rëndësinë e tij për ekipin, nuk pranojnë të diskutojnë për një vlerë më inferiore se 10 milionë euro.

Për momentin, Tare nuk është i gatshëm të përmbushë dëshirën e Fenerbahçes, mirëpo ka menduar të bëjë një kundër ofertë. Drejtori i kryeqytetasve i ka ofruar Fenerbahçes kartonin e Riza Durmishit. Mbrojtësi danez, me origjinë shqiptare, nuk ka hapësira te Lacio dhe mund të përfitojë nga ky transferim. Megjithatë, kartoni i Durmishit është poshtë 10 milionë eurove dhe turqit zor se do të pranojnë./vipsport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: