Connect with Us

Vjen propozimi i bujshëm, burg për tifozët që bëjnë thirrje raciste

Seria A

Vjen propozimi i bujshëm, burg për tifozët që bëjnë thirrje raciste

Publikuar

-

Ish-trajneri i Brescias, Gigi Cagni, ka thënë se zgjidhja ndaj incidenteve raciste nëpër stadiume do të ishte burgosja e tifozëve që i bëjnë ato thirrje dhe pezullimi i tij i përjetshëm nga ndeshjet në stadiume.

Racizimi është kthyer në një problem madhor në shumë vende, por sidomos në stadiumet italiane. Lukaku, Balotelli dhe lojtarë të tjerë me ngjyrë kanë rënë pre e koreve raciste në stadiumet italiane.

“Është e thjeshtë, gjejini ata që bëjnë thirrje apo zhurma raciste, dërgojini në burg dhe pezullojini nga stadiumet. Këtë gjë duhet ta bëjnë organet e drejtësisë”, ka thënë Cagni, në një intervistë të dhënë për TMW Radio.

Në ditët në vijim, Komiteti Disiplinor i UEFA-s,do të mblidhet për të diskutuar këtë çështje dhe për të vendosur masat që do të merren për raste të tilla. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia regjistroi numrin rekord të vdekjeve, Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Igli Tare ka folur për situatën e pazakontë në të cilën gjendet Italia. Në vendin fqinj vazhdon të ketë një numër të madh vdekjesh. Gjatë këtyre ditëve të fundit është pritur edhe përmirësimi i situatës, por që nuk po ndodh kurrë. Italia ka publikuar vetëm para pak minutash shifrën zyrtare dhe atje numërohet rekordi më […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

E konfirmon prestigjozja italiane: Hysaj do largohet nga Napoli

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj dhe Napoli do të ndahen pas daljes nga karantina. Shkodrani prej merkatos së kaluar është folur se do të ndërrojë skuadër, por ajo që është nisur verën e shkuar do të përfundohet tani. Prej shkurtit diskutohet se Hysaj mund të rinovojë me Napolin, por deklaratat e agjentit të tij dhe raportimet e fundit […]

LEXO TE PLOTE