Connect with Us

Zidane nuk heq dorë, i kërkon Perezit transferimin e lojtarit problematik

La Liga

Zidane nuk heq dorë, i kërkon Perezit transferimin e lojtarit problematik

Publikuar

-

Dje në faqen e parë të gazetës, Marca raportonte se Zinedine Zidane po vazhdon të këmbëngul për transferimin e Paul Pogbas nga Manchester United, ndërsa Mundo Deportivo ka konfirmuar sot pretendimet e tilla.

Gazeta kryesore katalanase raporton se Zidane e sheh Pogban si një lojtar kyç në krijimin e Realit të ri. Zidane tashmë i ka bërë të qartë Florentino Perezit dëshirën e tij për transferimin e Pogbas, edhe pse mesfushori francez është jo pak problematik në fushën e lojës.

Kosto e këtij transferimi pritet të jetë rreth 180 milionë euro, por nuk përjashtohet mundësia që të përfshihet ndonjë nga yjet e Realit në këtë operacion si Bale apo James Rodriguez. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Reali bën bllofin, ngec në shtëpi ndaj Celta Vigo/ Buzëqesh Barcelona

Publikuar

-

Këtë sezon, kampioni në La Liga duket se do të vendoset në javët e fundit, pasi gara për titull është mjaft e fortë, mes Barçës dhe Realit të Madridit, i cili hodhi një hap të gabuar këtë javë duke u ndalur në një barazim 2-2 në Bernabeu nga Celta Vigo. Smolov befasoi mijëra të pranishëm […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Video: Vjen goli i barazimit në “Bernabeu”, shënon “Maestro”

Publikuar

-

Me fillimin e pjesës së dytë, Real Madrid ka barazuar shifrat 1-1 ndaj Celta Vigo në Bernabeu. Pas një aksioni të shpejtë të “Los Blancos” dhe disa kombinimeve të bukura brenda zone, ishte Toni Kroos që dërgoi topin në rrjetë duke barazuar kështu rezultatin. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

La Liga

Video: Tronditet Reali, pëson gol në shtëpi pas 7 minutash lojë

Publikuar

-

Reali është surprizuar në “Bernabeu” nga Celta Vigo, në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 24-të të La Ligës. Pas 7 minutash lojë, miqtë shënuan pas një aksioni shumë të bukur me anë të Fedor Smolov, i cili dërgoi topin në rrjetën e Courtois, duke përfituar nga përgjumja e madrilenëve. Reali […]

LEXO TE PLOTE