Connect with Us

Akuzoi Ardjan Takajn si bossin e trukimeve, dënohet me 12 muaj burg ish-lojtari i Austrisë

Sport

Akuzoi Ardjan Takajn si bossin e trukimeve, dënohet me 12 muaj burg ish-lojtari i Austrisë

Publikuar

-

Ish-lojtari i Kombëtares së Austrisë, Sanel Kuljiç, bëri bujë me deklaratën e tij disa muaj më parë, ku ndër të tjera akuzoi presidentit të Skënderbeut, Ardijan Takaj si i përfshirë në trukime.

Ndërkohë mediat austriake raportojë se mëngjesin e ditës së sotme, Kuljiç është dënuar nga Gjykata Rojaona e Vjenës me 12 muaj burgim pa kushte, për shkak trafiku të lëndëve narkotike, si dhe armëmbajtje pa leje.

Ish-futbollisti u arrestua në datën 20 shtator, në butikun e gruas së tij shtatëzanë në qytetin e Vjenës, teksa iu gjetën rreth 80 gramë kokainë si dhe një armë zjarri.

Mediat austriake bëjnë me dije se Kuljiç ishte gjithashtu një përdorues i rregullt i kokainës, teksa konsumonte çdo ditë nga 0.34 deri në 1 gram. Më herët austriaku ishte dënuar për manipulim ndeshjes, por u lirua më herët se të përfundonte dënimi për sjelle të mirë.

Disa muaj më parë se të arrestohej, ish-futbollisti bëri një rrëfim tronditës, ku akuzonte presidentë të ndryshëm klubesh, mes tyre dhe atë të Skënderbeut, Takaj, si dhe drejtuesit e federatës austriake të futbollit, për trukime ndeshjes. Këto akuza u hodhën poshtë kategorikisht nga Takaj, duke i cilësuar të gjitha akuzat e Kuljiç si shpifje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: