Connect with Us

Barcelona apo Bayerni?/ Babai tregon të ardhmen e Guardiolës

BundesLiga

Barcelona apo Bayerni?/ Babai tregon të ardhmen e Guardiolës

Publikuar

-

Pep Guardiola u zgjodh si trajneri më i mirë për vitin 2019 nga Federata Katalanase(Catalan FA), por ai nuk ishte prezent për ta tërhequr cmimin. Ndërkohë që spanjolli po udhëhiqte Manchester Cityn në fitoren 4-1 kundër Burnleyt, ishte babai i tij që e mori cmimin për të.

Në intervistën e dhënë, pyetja e parë që iu bë babait të Pep ishte a do të ketë një rikthim të djalit të tij tek Barcelona. ‘’Mund të them se po, një ditë ai do rikthehet si trajner këtu. Që kur ai është larguar nga shtëpia, i ka marrë të gjitha vendimet vetë. Unë kurrë nuk e kam këshilluar atë’’, deklaron babai i Guardiolës për mediat katalanase.

Tekniku spanjoll e la Barçen e tij në 2012 për të bërë një periudhë pushim. Më pas erdhi kalimi tek Bayern Munchen, ku fitoi gjithçka përveç Championsit. Pas 3 vitesh në Gjermani, ai mori drejtimin e Manchester Cityt ku ende vazhdon të kërkojë triumfin në Champions. Gjatë kësaj vere Guardiola tha se shumë shpejt do të rikthehej tek Barcelona, por pa deklaruar nëse do të rikthehet si trajner apo në një rol drejtuesi në klub.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: