Connect with Us

Gjici jep lajmin e madh: Ja kur do e kenë gati kuksianët stadiumin e ri

Sport

Gjici jep lajmin e madh: Ja kur do e kenë gati kuksianët stadiumin e ri

Publikuar

-

Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, njëherazi edhe kryetar i bashkisë Kukës, ishte i pranishëm ditën e sotme duke inspektuar punimet në stadiumin që po rindërtohet “Zeqir Ymeri”.

Teksa pa ecurinë e punimeve, Gjici u ndal në fjalën e tij për mediat. Numri një i verilindorëve u shpreh se punimet po ecin mirë, dhe stadiumi po ndërtohet me standarde evropiane, dhe pret që në verën e vitit 2020, impianti të jetë gati.

PUNIMET – Në fakt nuk është ndërprerë asnjëherë puna në stadium. Edhe pse temperaturat kanë qenë të ulëta, lejojnë që të bëhen betonime. Përderisa nuk kemi temperatura në minus, që të ngrijë betoni. Ritmet vijojnë me shpejtësi që stadiumi të mbyllet brenda afateve në kontratë. Besoj se cilësia na intereson shumë, dhe është brenda parametrave. Zbatimi i projektit po ndodh në masën 100%, dhe besoj që brenda muajit dhjetor të mbarojnë punimet e betonit, dhe të kalojmë te ato muret më të vështirë, tek rifiniturat e brendshme.

AFATI – Jemi optimistë që stadiumin ta mbyllim brenda verës që vjen, sepse kemi vështirësi duke i bërë të gjitha ndeshjet jashtë. Tifozët presin me padurim që të mbarojë sa më shpejt stadiumi, dhe ekipi të kthehet të luajë në fushën e vet.

PROBLEME – Nuk kemi pasur probleme brenda stadiumit. Kemi pasur mirëkuptim me shtëpinë ngjitur, që të sistemohet edhe rruga që do vijë rreth e përqark stadiumit. Kemi pasur një mirëkuptim edhe nga familjet këtu pranë, kjo tregon që e duan sportin dhe të bëhet ky stadium. Parametrat janë ndërkombëtare me standarde të UEFA-s dhe FIFA-s.

NDAJ TIRANËS – Ekipi i Kukësit është i kompletur dhe presë me Tiranën që të fitojnë. Ne Tiranës ia kemi marrë dorës, por kjo ndeshje do të tregojë që Kukësi është kthyer fuqishëm. Tirana ka ekip shumë të mirë dhe do të jetë një ndeshje e luftuar, por Kukësi do të tregoj vlerat që ka. Tani varet te fusha e lojës pasi do të jetë fusha që do ta përcaktojë, por kam bindjen se do ta fitojmë këtë ndeshje

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Mos u merr me kombëtaren, po shiko autogolat e qeverisë”, Vata i përvishet Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Figura e njohur e Kombëtares së Shqipërisë, ka komentuar situatën e fundit që ka prekur gjithë botën. Flitet për pandeminë e COVID-19 dhe ndikimin e saj në futboll. Në një intervistë për “ABC News”, Vata shprehet se kryeministri Rama duhet të lërë krahasimet e Kombëtares që pëson gol në minutë të fundit dhe të shohë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Neuer dëshiron largimin? Oliver Kahn i “vë kapak” kësaj historie

Publikuar

-

Nga

Anëtari i Bordit Ekzekutiv të Bajern Mynihut Oliver Kahn i vendosi vulën debatit rreth çështjes së kush duhet të jetë portieri i parë i bavarezëve. Në një intervistë për “Goal”, “Titani” la të kuptohej se Manuel Nojer mbetet zgjedhja e parë e Bajernit, ndërkohë portieri i Shalke 04 Aleksandër Nubel, i cili do t’u bashkohet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Titulli këtë sezon në Serinë A t’i jepet Atalantës, nis peticioni

Publikuar

-

Nga

Teksa në Itali vazhdojnë debatet për rinisjen e kampionatit, një qytetar ka nisur një fushatë për të firmosur peticionin që titulli kampion i këtij sezoni t’i jepet Atalantës, pasi qyteti i Bergamos është goditur më rëndë nga koronavirusi. Në faqen “Change.org” , një qytetar ka kërkuar që të grumbullohet firmat e mjaftueshme për t’i kërkuar […]

LEXO TE PLOTE