Connect with Us

Këpuca e Artë: Ja lojtarët që kanë shënuar më shumë gola këtë sezon/ Mungojnë Ronaldo dhe Messi

Sport

Këpuca e Artë: Ja lojtarët që kanë shënuar më shumë gola këtë sezon/ Mungojnë Ronaldo dhe Messi

Publikuar

-

Gara për Këpucën e Artë këtë sezon do të jetë shumë interesante. Për herë të parë pas shumë vitesh, në krye të listës nuk janë Ronaldo ose Messi, të paktën deri tani.

“Pleshti” është fituesi në fuqi i këtij çmimi, por duket se këtë sezon trofeu do të shkojë në Bundesligë ose Serie A.

Më poshtë po ju njohim më golashënuesit më të mirë të këtij sezoni deri tani në Europë dhe pikët përkatëse

Renditja për Këpucën e Artë:

1- Ciro Immobile- Lazio- 17 gola- 34 pikë
2- Robert Lewandowski- Bayern Munich- 16 gola- 32 pikë
3- Jamie Vardy- Leicester City- 14 gola- 28 pikë
4- Timo Werner- RB Leipzig- 13 gola- 26 pikë
5- Erling Haaland- Salzburg- 15 gola- 22.5 pikë
6- Shon Weissman- ëolfsberger- 15 gola- 22.5 pikë
7- Tammy Abraham- Chelsea- 11 gola- 22 pikë
8- Junior Moraes- Shakhtar Donetsk- 14 gola- 21 pikë
9- Pierre-Emerick Aubameyang- Arsenal- 10 gola- 20 pikë
10- Wissam Ben Yedder- Monaco- 10 gola- 20 pikë
11- Rouwen Hennings- Fortuna Dusseldorf- 10 gola- 20 pikë
12- Romelu Lukaku- Inter- 10 gola- 20 pikë

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: