Connect with Us

Pallatet të pabanueshme, Teuta u ndryshon shtëpinë 3 futbollistëve të huaj

Sport

Pallatet të pabanueshme, Teuta u ndryshon shtëpinë 3 futbollistëve të huaj

Publikuar

-

Pasojat e tërmetit kanë qenë të mëdha në Durrës dhe të prekur mbetën edhe lojtarët e Teutës. Zyrtarisht, shtëpitë ku jetonin deri më 26 nëntor Darko Nikaç, Abdul Khalid dhe Aleksandër Kuro kanë rezultuar të pabanueshme. Me kthimin në qytetin bregdetar, klubi është detyruar që t’i transferojë gjetkë.

Që të tre “jabanxhinjtë” janë zhvendosur në një hotel në periferi, atje ku do të jenë më të sigurt dhe natyrisht më të qetë. Tmerrin që përjetuan, futbollistët po përpiqen ta kthejnë në forcë. I tillë është rasti i Darko Nikaç, i cili paralajmëron se pas tronditjes do të rigjejë edhe golat.

Në një intervistë të dhënë për “Panorama Sport”, sulmuesi malazez i kthehet edhe një herë mëngjesit të së martës, por flet edhe për ndeshjen e radhës me Skënderbeun. Beson se tani e në vazhdim gjithçka do të shkojë më mirë edhe për ekipin.

Ka kaluar më shumë se një javë nga tërmeti që tronditi Durrësin. Pas pushimeve në Mal të Zi, është kthyer më i qetë Darko

Uroj që 26 nëntori të fshihet nga kalendari sa më shpejt. Kam parë tmerr me sy, ndoshta situata më e rëndë e gjithë jetës sime. Ishte ora 4 kur filluan lëkundjet dhe në ato çaste mendova fundin. Dola menjëherë jashtë dhe pashë shtëpi të rrëzuara, njerëz që nuk dinin se çfarë bënin dhe fëmijë që qanin e ulërinin. Shpresoj që gjithçka të qetësohet dhe të rinisë jeta në këtë qytet të mrekullueshëm.

Ndërprerja e kampionatit dhe trauma, a do të ndikojë te ndeshja e radhës? 

Duke parë situatën ku ndodhej ky qytet, ishte e pamundur që të flitej për stërvitje apo për të luajtur futboll. Ndalesa besoj se na ka bërë mirë edhe për të rigjetur lojtarët që kanë qenë me probleme. Mendoj që ketë javë do jemi të plotë dhe të etur për sukses.

Mund të kthehet në forcë e gjithë kjo dramë dhe të sjellë zhbllokimin tuaj? 

Shpresoj që të kthehet në motiv dhe të zhbllokohem. Skuadra ka besim tek unë dhe kjo gjë më jep besim dhe siguri për të shënuar. Dhe unë nuk ndihem mirë me veten kur e shoh që nuk po shënoj. Klubi ka shpenzuar për mua, ndaj dua që nga kjo javë të kthehem te goli për veten dhe për të gjithë ata që besojnë te Nikaç.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka: Dy zyrtarë të FSHF-së janë infektuar me koronavirus

Publikuar

-

Nga

Si në shumë botën, Koronavirusi ka prekur në anën financiare edhe futbollin në Shqipëri, që tashmë është në vështirësi të mëdha. FSHF-ja ka dalë hapur ku ka kërkuar ndihmë nga qeveria shqiptare, për tu përfshirë edhe sektori i sportit në paketën e kompesimit, pasi rrezikohet falimentimi. Megjithatë qeveria, ende nuk e ka reaguar për këtë. […]

LEXO TE PLOTE