Connect with Us

Shënoi sërish me Liverpoolin, Shaqiri: Ndihem i freskët, ja cila është ëndrra ime

Premier Liga

Shënoi sërish me Liverpoolin, Shaqiri: Ndihem i freskët, ja cila është ëndrra ime

Publikuar

-

“Ishte një fitore shumë e bukur dhe merituar. Origi ishte fantastik. Arritëm një rekord për klubin, por titulli nuk është vendosur ende. Nuk kemi fituar asgjë”, komentoi Virxhil Van Dajk pas suksesit ndaj Evertonit. Edhe Divok Origi, njeriu i derbit, është i lumtur:

“Ne e shijojmë të luajmë për Liverpulin. E dashurojmë këtë klub. Trajneri tregoi besim tek unë dhe unë u përpoqa që t’ia shpërblej. Ishte një ndeshje e rëndësishme, një ndeshje speciale. Një nga armët tona është kundërsulmi dhe unë mora disa pasime fantastike”.

Edhe Xherdan Shaqiri është i lumtur për shansin që iu dha: “Jam shumë i kënaqur. Të luash veçanërisht ndaj Evertonit, në një derbi. U gëzova pa masë kur mësova se do të luaja. Kam punuar shumë që të rikthehem. Ndihem mirë dhe i freskët. Shpresoj ta ndihmoj skuadrën më shumë në të ardhmen. Jemi me këmbë në tokë. E dimë ku duam të shkojmë. Ëndrra ime më e madhe është të fitoj titullin me këtë klub dhe t’ua jap tifozëve”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: