Connect with Us

Zbulohet rroga e Rrahmanit dhe Kumbullës te Verona, ish-mbrojtësi i Partizanit merr më shumë

Sport

Zbulohet rroga e Rrahmanit dhe Kumbullës te Verona, ish-mbrojtësi i Partizanit merr më shumë

Publikuar

-

Në Itali janë bërë të ditur edhe pagat e futbollistëve, ndërsa tani do të përqendrohemi te Verona. Atje luajnë dy futbollistë me origjinë shqiptare si Marash Kumbulla dhe Amir Rrahmani.

Ky i fundit është formuar si lojtar te Partizani, ndërsa bëri kalimin te Dinamo e Zagrebit dhe tashmë është pjesë e Seria A.

Aktualisht, Rrahmani paguhet 7.500 euro në javë, duke u renditur në mesin e tabelës. Ndërsa më pak i paguari është Marash Kumbulla, me vetëm 2.000 euro në javë.

Kjo për shkakun se Kumbulla ka ardhur nga akademia, por kjo gjendje do të ndryshojë në janar, pasi mbrojtësi i Shqipërisë po err vëmendjen e të gjithëve. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

“Mos u merr me kombëtaren, po shiko autogolat e qeverisë”, Vata i përvishet Edi Ramës

Publikuar

-

Nga

Figura e njohur e Kombëtares së Shqipërisë, ka komentuar situatën e fundit që ka prekur gjithë botën. Flitet për pandeminë e COVID-19 dhe ndikimin e saj në futboll. Në një intervistë për “ABC News”, Vata shprehet se kryeministri Rama duhet të lërë krahasimet e Kombëtares që pëson gol në minutë të fundit dhe të shohë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Neuer dëshiron largimin? Oliver Kahn i “vë kapak” kësaj historie

Publikuar

-

Nga

Anëtari i Bordit Ekzekutiv të Bajern Mynihut Oliver Kahn i vendosi vulën debatit rreth çështjes së kush duhet të jetë portieri i parë i bavarezëve. Në një intervistë për “Goal”, “Titani” la të kuptohej se Manuel Nojer mbetet zgjedhja e parë e Bajernit, ndërkohë portieri i Shalke 04 Aleksandër Nubel, i cili do t’u bashkohet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Titulli këtë sezon në Serinë A t’i jepet Atalantës, nis peticioni

Publikuar

-

Nga

Teksa në Itali vazhdojnë debatet për rinisjen e kampionatit, një qytetar ka nisur një fushatë për të firmosur peticionin që titulli kampion i këtij sezoni t’i jepet Atalantës, pasi qyteti i Bergamos është goditur më rëndë nga koronavirusi. Në faqen “Change.org” , një qytetar ka kërkuar që të grumbullohet firmat e mjaftueshme për t’i kërkuar […]

LEXO TE PLOTE