Connect with Us

Zyrtare: Konfirmohet miqësorja e luksit, ja ku dhe kur do të luhet

Sport

Zyrtare: Konfirmohet miqësorja e luksit, ja ku dhe kur do të luhet

Publikuar

-

Tashmë nuk ka më dilema. Gjermania dhe Italia do të testojnë forcën e tyre në një miqësore që do të luhet në Nuremberg më 31 mars.

Hera e fundit kur këto dy kombëtare u përballën mes tyre, ka qenë tre vite më parë dhe ndeshja përfundoi në barazim.

Përsa i përket bilancit të ndeshjeve zyrtare, Italia ka 15 fitore, Gjermania 8 fitore dhe 12 ndeshje mes tyre kanë përfunduar në barazim.

Pas Gjermanisë, Italia pritet të përballet në “Wembley” ndaj Anglisë, por ende nuk ka ardhur konfirmimi zyrtar. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Kur të vija dita që të dal, do vij të të fus një të puthur”/ Ish-futbollisti i Kombëtares i “shpreh dashurinë” Shakohoxhës

Publikuar

-

Shqipëria vijon të jetë I izoluar totalisht prej virusit COVID-19 dhe nga ditët në vazhdim lëvizja e lirë do të kufizohet edhe më shumë. Gazetari I njohur sportiv, Dritan Shakohoxha ka postuar në rrjetet e tij sociale një foto teksa është duke bërë xhiro me biçiklet. Teksa vendodhjen e ka cilësuar “në ëndërr”, Shakohoxha shprehet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

(Foto) Mbrojtësi i Bylisit i bie shkurt: Nuk gjeja dot berber, ndaj…

Publikuar

-

Stivian Janku luan sezonin e tij të dytë në Ballsh. Qendërmbrojtësi nga Delvina është formuar si futbollist në akademinë e Partizanit, por pa mundur të debutojë me fanellën e kuqe në Superiore. Për herë të parë 22-vjeçari ka luajtur në elitën e futbollit në sezonin 2017-2018, duke qenë pjesë e Luftëtarit që e mbylli atë […]

LEXO TE PLOTE