Connect with Us

Messi nuk është normal/ Shtang shokët e ekipit me këtë gol të veçantë (video)

La Liga

Messi nuk është normal/ Shtang shokët e ekipit me këtë gol të veçantë (video)

Publikuar

-

Leo Messi dhë magjitë e tij nuk kanë të sosur. Argjentinasi dhuron spektakël jo vetëm gjatë ndeshjeve, por edhe në stervitje.

Në seancën e fundit stërvitore të katalanasve, Messi ka shënuar një gol tejet të veçantë, pasi dërgoi topin në një kënd ku Ter Stegen nuk kishte shanse ta kapte. Pas këtij goli, sigurisht që nuk mund të mungonin duartrokitjet e shokëve të ekipit, të cilë janë me fat që kanë pranë tyre një “alien” si Messi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Nuk ndodhte prej dy vitesh, Messi vendos rekord negativ

Publikuar

-

Barcelona kaloi një pasdite negative dje në “Mestalla”. Kampionët e Spanjës u mundën 2-0 nga vendfasit e Valencias dhe Quieque Setien provoi humbjen e parë në stolin e ekipit katalanas. Paraqitje e dobët e miqve, teksa Valencia humbi edhe një penallti në pjesën e parë. Ajo që ra në sy ishin tentativat e pasakta të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

“Boom-boom” Sadiku, sulmuesi i kombëtares shënon golin e javës në La Liga

Publikuar

-

Nga

Malaga është duke fituar me rezultatin 2-1 ndaj Mirandes në takimin e vlefshëm për kampionatin “La Liga 2”. Armando Sadiku po vazhdon të tregojë një formë fantastike te Malaga, për t’u rikthyer në kohën më të mirë. Këtë herë sulmuesi shqiptar ka gjetur golin e avantazhit në minutën e 65. Një realizim shumë i bukur […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Zbulohet debati, futbollistët e Barçës kapen keq mes tyre

Publikuar

-

Situata te Barcelona nuk është aspak e qetë. Mediet spanjolle kanë zbuluar se pas përfundimit të pjesës së parë ndaj Valencias ka patur një bisedim të zjarrtë mes lojtarëve. Ata e kanë kuptuar se skuadra e tyre nuk po shkonte mirë dhe kanë patur kritika ndaj njëri-tjetrit. Një nga lojtarët ka folur ashpër, pavarësisht se […]

LEXO TE PLOTE