Connect with Us

Plas te Tirana, Ngo sherr me dy të rinj dhe tërbon trajnerin Ahmataj

Sport

Plas te Tirana, Ngo sherr me dy të rinj dhe tërbon trajnerin Ahmataj

Publikuar

-

Majkëll Ngo bëhet protagonist në stërvitje. Edhe këtë herë duke treguar nervin e tij sportiv, por duke e kaluar sërish masën. Gjatë ndeshjes brenda grupit mes formacionit titullar dhe rezervave, Majkëll Ngo, që njihet si një nga ata që lufton për çdo top, është përplasur dje me dy lojtarë nga ekipi i dytë. Si fillim ka përplasur në tokë Eldis Krajën.

Lojtari është rrëzuar dhe pas ndërhyrjes së Julian Ahmatajt ai është çuar në këmbë. Trajneri e ka këshilluar Ngonë që të mos e përsërisë më veprimin, ndërsa anglezi ka bërë me shenjë se kundërshtari e ka mbajtur me duar prej fanelle.

Nuk ka kaluar shumë dhe Ngo është përplasur edhe me Alban Çejkun. Mesfushori ka rënë në tokë dhe mezi është ngritur. Në këtë moment, Ahmataj i ka shkuar pranë Ngosë dhe e ka këshilluar që të mos luajë më fort, në të kundërt do ta përjashtojë nga stërvitja. Menjëherë pas këshillës së Ahmatajt, sulmuesi ka ulur ritmin e lojës.

Edhe pse anglezi nuk i ka bërë veprimet me dashje, loja ka qenë e rrezikshme dhe mund të dëmtonte ndonjë prej lojtarëve të rinj. Për më tepër që Ngoja ka histori të vjetra me përplasjet në stërvitje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: