Connect with Us

Tërmeti në Shqipëri/ Në kampionatin rumun bëjnë gjestin e madh

Sport

Tërmeti në Shqipëri/ Në kampionatin rumun bëjnë gjestin e madh

Publikuar

-

FCSB (ish Steaua Bucurest) dhe Gaz Metan po përballen mes tyre në Rumani prej orës 19:30. Kjo ndeshje ka nisur me një surprizë për shqiptarët, pasi në fillim të takimit është hapur një pankartë me mbishkrimin “Lutu për Shqipërinë”, në anglisht.

Lojtarët e të dyja ekipeve e mbajtën atë dhe pozuan me njëri-tjetrin, në shenjë solidariteti me të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit. Më të dyja këto ekipe kanë luajtur futbollistë shqiptarë në të shkuarën.

Kamer Qaka ka qenë pjesë e FCSB, kurse me Gaz Metan ka shkëlqyer sulmuesi Azdren Llullaku, për disa sezone. Kjo nismë është mbështetur nga Federata e Futbollit Rumun dhe në çdo ndeshje do të hapet pankarta “Pray for Albania”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

30 mjekë shqiptarë shkuan për të ndihmuar Italinë/ Emocionohet De Biasi, ja postimi i tij

Publikuar

-

Italia është një nga vendet më të prekura nga coronavirusi. Shteti italian është kthyer në epiqendrën e këtij virusi duke marrë me qindra jetë njerëzit në ditë, por edhe mijëra të tjerë të infektuar. Shteti shqiptar i ka ardhur në ndihmë Italisë në këto momente të vështira duke dërguar 10 mjekë dhe 20 infermierë për […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Cristiano Ronaldo thyen rregullat e karantinës, merr gruan, fëmijët dhe… (foto)

Publikuar

-

Si shumë të tjetër edhe Cristiano Ronaldo qëndron i izoluar në shtëpinë e tij, për shkak të përhapjes së Koronavirusit. Megjithatë, duket se edhe sulmuesi i Juventusit është mërzitur në shtëpi dhe ka thyer karantinimin. Portugezi së bashku me partneren e tij, Georgina Rodriguez kanë marrë fëmijët e tyre dhe kanë dalë shëtitje në qytet. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Karantina nuk është problem, ja si e kalon kohën moderatorja shqiptare e futbollit (video)

Publikuar

-

Moderatorja e emisionit Pressing në ABC News, Einxhel Shkira, vazhdon të jetë aktive në profilin e saj zyrtar në Instagram, edhe pse aktualisht është e izoluar në shtëpi. Bukuroshja i ka munguar ekraneve, por jo fansave të saj në rrjetet sociale. Në Instagram, Shkira publikon shpesh foto dhe video hot, sidomos në InstaStory, me postimet […]

LEXO TE PLOTE