Connect with Us

4 gola të shënuar/ Everton i jep leksione Chelseas

Premier Liga

4 gola të shënuar/ Everton i jep leksione Chelseas

Publikuar

-

Evertoni ka mundur në “Goodison Park” 3-1 Chelsean për javën e 16-të të Serisë A. Vendasit gjetën rrjetën që në minutën e 5′ me brazilianin Richarlison, ndërsa në fillim të pjesës së dytë dyfishuan rezultatin me Calvert-Lewin D.

Blutë ngushtuan rezultatin me golin e Kovacic në minutën e 52′, pas një goditjeje shumë të bukur nga jashtë zone.

Pas një gafe amatore që nisi nga këmbët e portierit Kepa, Evertoni shënoi golin e tretë me Calvert-Lewin D. në minutën e 83′. Pas kësaj ndeshjeje, Chelsea mbetet deri tani në vendin e katërt me 29 pikë, ndërsa Everton që u rikthye te fitorja pas 3 humbjesh rresht renditet në vendin e 14-te më 17 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Liverpooli pranon largimin e Shaqirit, por kërkon një shifër të frikshme

Publikuar

-

Liverpooli ka refuzuar dy oferta për ta huazuar Xherdan Shaqirin te Roma dhe Sevilla, pasi Jurgen Klopp është i bindur në vendimin për ta mbajtur përfaqësuesin zviceran me origjinë nga Kosova në skuadër deri në fund të sezonit. 28-vjeçari ka qenë titullar vetëm në tre ndeshje të këtij sezoni, e fundit në gjysmëfinalen e Kupës […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Plas sherri keq te Totenhami/ Lojtari i kërkon Mourinhos llogari

Publikuar

-

Karakteri i një trajneri si Jose Mourinho njihet nga e gjithë bota e sportit dhe jo vetëm. Trajneri portugez ditën e sotme numëron dy muaj në stolin e londinezëve dhe nuk kishte si të mungonte tensioni i tij i parë me lojtarët. Një ditë pas ndeshjes me Watford, e cila u mbyll në barazimin 0-0, […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Guardiola merr vendimin e frikshëm, ja çfarë do të ndodhë në verë me yjet e Man. City-t

Publikuar

-

Trajneri Pep Guardiola ka deklaruar se asnjë nga futbollistët aktualë te Manchester City nuk e ka vendin të sigurt dhe se mund të largohet në merkaton e verës. Këtë sezon, kampionët e Premier League kanë hasur shumë vështirësi në kampionat. “Unë kam një ide të asaj që na duhet në merkaton e verës. Flas shpesh […]

LEXO TE PLOTE