Connect with Us

Barcelona në presion/ Video: Reali mund kushurinjtë e tyre dhe kap vendin e parë

La Liga

Barcelona në presion/ Video: Reali mund kushurinjtë e tyre dhe kap vendin e parë

Publikuar

-

Reali ka mundur katalanasit e Espanyol 2-0 në “Bernabeu”, për javën e 16-të të La Ligës. Golin e parë e shënoi Rapahel Varane në minutën e 36′, pas një aksioni të bukur të madrilenëve dhe asistit të Benzema. Sulmuesi francez vazhdon të jetë në super formë këtë sezon, në minutën e 78′ shënoi golin e dytë për Realin, pas asistit të Valverdes. Ky është goli i 10-të i Benzema për këtë sezon në La Liga, i cili kryeson dhe listën e golashënuesve.

Në minutën e 83′, Reali mbeti me 0 lojtarë pas daljes me karton të kuq të Mendy, por që nuk pati ndikim në rezultatin e takimit. Pas kësaj ndeshjeje, Reali merr kryesimin me 34 pikë, ndërsa Barcelona me 31 pikë në vend të dytë. Katalanasit luajnë në darkë në fushën e tyre ndaj Mallorca, fitorja është detyrim për djemtë e Valverdes. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: