Connect with Us

Bayerni ka harruar të fitojë, Dortmundi bën manita

BundesLiga

Bayerni ka harruar të fitojë, Dortmundi bën manita

Publikuar

-

Bayern Munich ka harruar të fitojë. Pas humbjes 2-1 të pësuar në shtëpi kundër Leverkusen-it fundjavën e kaluar, bavarezët janë ndalur edhe në fushën e Monchegladbach.

Ndeshja e luajtur në Borussia-Park është mbyllur në 2-1 në favor të vendasve. Perisic ka kaluar në avantazh miqtë në minutën e 49-të me një gol të mrekullueshëm, por që nuk ka mjaftuar për të shmangur humbjen e dytë radhazi në kampionat.

M’Gladbach, në fakt, ka përmbysur gjithçka me Bensebaini. Mbrojtësi i vendasve ka barazuar ndeshjen në minutën e 60-të dhe ka shënuar golin e dytë në të 92-ën pas një penalltie të shkaktuar nga Martinez, i cili është ndëshkuar me kartoin e dytë të verdhë.

Ky rezultat ka ndihmuar Borussia-n të mbrojë vendin e parë në renditje dhe ka lejuar Borussia-n tjetër, atë të Dortmund-it, që të parakalojë rivalët e përjetshëm falë një fitoreje 5-0 të marrë në shtëpi kundër Dusseldorf.

Reus (42′, 69′, Hazard (58′) dhe Sancho (63′, 74′) kanë qenë autorët e golave për verdhezinjtë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: